Hovoriť striebro - mlčať zlato alebo znovu o štrajku lekárov inak

Autor: Miriam Soukupová | 27.11.2011 o 10:33 | (upravené 28.11.2011 o 9:21) Karma článku: 9,83 | Prečítané:  201x

Nátlaková akcia lekárov je téma súčasnosti, ktorá tvorí hlavné titulky spravodajstiev a printových médií. Taktiež vyvoláva siahodlhé diskusie plné búrlivých emócií na mnohých internetových portáloch a tak naši občania s radosťou využívajú možnosť prispieť svojou troškou do mlyna a podeliť sa o svoje názory s nami všetkými. Vďaka slobode slova a prejavu sa tak všetci naši lekári majú možnosť na vlastnej koži presvedčiť, že najrýdzejšími vlastnosťami slovenského národa je závisť a nenávisť. Politická vládna špička je očividne šokovaná neskorumpovatelnosťou vyše 2000 lekárov, ktorí ani po nátlaku ani po snahe  vlády "preplatiť" lekárov kľúčových oddelení nestiahli výpovede. A tak tvrdo pracujú na " brainwashingu" a ovplyvňovaní verejnej mienky v nádeji, že lekári, znechutení nenávistnými reakciami občanov to " zabalia". V rámci tejto kampane sa tak lekári mohli od pani premiérky dozvedieť, že sú súčasťou " malej korupcie". Predseda KDH im zase bez škrupúl oznámil, že sú vydierači a za vlády pána Fica sa podieľali na zadlžovaní zdravotníctva. oba tieto /a mnoho podobných/ výroky odzneli v priamom prenose TA3 pred celým národom.

O ich pravdivosti či nepravdivosti teraz polemizovať nemienim.  Myslím si však, že aj ten najsimplexnejší človek musí uznať, že ten, kto ide, a to doslava, s kožou na trh, ten, kto riskuje stratu všetkých svojich existencionálnych hodnôt, ten má zrejme svedomie čisté a asi nemá zas tak moc čo stratiť.

Za tohto predpokladu zrejme po zaznení týchto výrokov musel mnohým lekárom stúpnuť krvný tlak, pulz aj hodnoty stresových hormónov v krvi. A tým nemyslím len lekárov, ktorí podali výpoveď.  Veď politici urážajú celý lekársky stav - lekárov nemocničných aj ambulantných, štátnych aj privátnych, lekárov revíznych pracujúcich v poisťovniach či bývalých lekárov, teraz dôchodcov.Preto vážení pozor! Premyslite si , aspoň dvakrát, kým niečo verejne poviete prípadne napíšete.  Veď od našich politikov sme sa už dávno všetci naučili hru na žalobu za osočovanie, ohováranie, nactiutŕhanie a poškodzovanie dobrého mena. Keď sa všetci lekári, ktorí sa týmito výrokmi cítia byť poškodení spoja a budú žiadať odškodné, nebudú vám na vyplatenie stačiť ani len provízie z predaja platinových sít, emisií, nástenkových tendrov a dostavby biatlonového areálu. A mimochodom - pozná niekto lekára, ktorému sa podarilo kúpiť byt v centre Bratislavy za 20 000 slovenských korún?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?